Tervisliku toitumise loengud ja töötoad

Erinevad loengud ja töötoad erivanuses lastele kui ka täiskasvanutele

Lapsed on väga vastuvõtlikud tervisliku toitumise infole kui seda tehakse neile arusaadavas keeles ja põnevalt. Samuti on väga oluline, et lapsed oskaks ja teaks kuidas käitud toidulauas ning õpetame kõike läbi kaasahaarava etiketikoolituse.
Tutvu all, mida pakub Laste Kokakool ja telli vahva töötuba oma lapse klassile!
***
Paljud vanemad on mures oma lapse toitumise pärast.
Korraldame aegajalt vanematele veebipõhiseid loenguid erivanuses laste toitumise kohta!

Töötoad ja loengud lastele

Tervisliku toitumise õpitoad koolides

Loengud ja kooskokkamised lastele

1. RASVAD, VITAMIINID JA TALDRIKUREEGEL
Räägime nii taimsetest kui loomsetest rasvadest ning kust me neid saame ja kui palju peaks neid päevas sööma. Samuti tutvume taldrikureegliga ning millised toidugrupid peaksid olema taldrikul. Sealjuures räägime ka värvidest ja vitamiinidest ning miks on oluline, et me sööksime mitmekesiselt. Toome näitlikult välja mitu peotäit köögivilju peaks iga päev sööma ning milliseid. Kõik on lastele lihtsas ja arusaadavas keeles ning eluliste näidetega. Üheskoos valmistame ahjukana värske salatiga või wrapi rohke värske ja kanaga.

2. SUHKRUD JA VITAMIINID
Räägime lastele kust leiame erinevaid vitamiine, miks neid tarvis on, mitu portsu peaksime päevas sööma puuvilju ning toome kogused näitlikult lasteni. Arutleme, kas me sööme iga päev piisavalt puuvilju või võiks rohkem süüa ning milliseid puuvilju/marju peaks sööma. Teine oluline päeva teema on suhkrud. Selgitame lastele, mida suhkur meie kehas teeb, miks teda vaja ning kuidas keha reageerib kui liialt suhkrurikkaid tooteid tarbime. Samuti näitlikustame suhkru kogust toidus (näiteks kui palju suhkruid on ühes magustatud joogis) ja selgitame, et ka soolases toidus ja puuviljades on omi suhkruid, millega peame arvestama. Lapsed saavad juhendaja abiga kaasa mõelda, millised on tervislikumad magustoidud ja millised peaksid olema maksimaalsed söödavad kogused päevas. Samuti toome lastele mõned kahjulike suhkrute näited, mida on lisatud mitmetesse karastusjookidesse ja ka maiustustesse. Üheskoos valmistame puuviljasalati maitsestamatajogurti ja meega.

PAKETT 1      –  üks ülalnimetatud töötubadest
Kestvus: 45 min
Tasu: 15.-/laps (miinimumtasu 300.-)
*Hind sisaldab koolitust, juhendamist ja toorainet

PAKETT 2      –  mõlemad ülalnimetatud töötoad
Kestvus: 
1,5 h 
Tasu: 25.-/laps (miinimumtasu 500.-)
*Hind sisaldab koolitust, juhendamist ja toorainet

Saada meile päring ja saame juba täpsemalt rääkida, mida saaksime just teie klassile pakkuda.

*Töötoa läbiviimiseks ei ole kodundusklass vajalik (küll aga on oluliselt mugavam toimetada kodundusklassis). Vajadusel saame hakkama ka tavaklassis (vajalik kraanikauss ja jooksev vesi).

Etiketikoolitus 4.-6.klassile

Etiketikoolitus 2.-6.klassi lastele

Kaasahaarav koolitus

Erinevaid kombeid teades on kõigil hea olla: tunnete end mugavalt nii võõrustades kui külas olles ja restorani minnes. Teate, kuidas on viisakas käituda, mida selga panna, kuidas õigesti lauda katta, millist söögiriista kasutada. See tekitab heaolutunde nii sinus kui teistes ning saad keskenduda mõnusale seltskonnale ja vestlusele, mitte muretsema, kas käitud õigesti. Seda varakult õppides tunneb noor end mugavalt ja enesekindlalt, oskab aidata katta lauda ja käituda lauas viisakalt ja väärikalt.

Kestvus: 2 h
Tasu: 29.-/laps (miinimum 15 last)
*Hinnas 2-käiguline lõuna
*15 osaleja kohta ühe saatja toitlustus hinnas. Lisasaatjate toitlustus 15.-/in
Asukoht: Lucca Restoran (Tiskres)

Kui soovid koolitust läbi viia Tallinnast väljas, siis saada meile päring ning aitame leida sobiva restorani!

Avatud etiketikoolitus

Avatud etiketikoolitus 8-12 aastastele lastele
Lucca restoranis (Tiskres)

Kaasahaarav koolitus

 Erinevaid kombeid teades on kõigil hea olla: tunnete end mugavalt nii võõrustades kui külas olles ja restorani minnes. Teate, kuidas on viisakas käituda, mida selga panna, kuidas õigesti lauda katta, millist söögiriista kasutada. See tekitab heaolutunde nii sinus kui teistes ning saad keskenduda mõnusale seltskonnale ja vestlusele, mitte muretsema, kas käitud õigesti. Seda varakult õppides tunned end mugavalt ja enesekindlalt, oskad aidata katta lauda ja käituda lauas viisakalt ja väärikalt.

Kestvus: 2 h
Tasu: 29.-/laps
Osalejate arv: 15-20 last
Asukoht: Lucca Restoran (Tiskres)

Hetkel ei ole plaanipärast avatud koolitust tulemas.
Huvi korral kirjuta meile info@lastekokakool.ee

Loengud vanematele

 

Paljud vanemad vaevlevad küsimuste käes: 
* kas mu laps toitub ikka tervislikult
* kuidas ma saan ta paremini sööma
* mu laps ei söö mitte midagi
* kuidas lapsele rohkem kasulikke ja vajalikke toite pakkuda

Neil teemadel korraldame aegajalt veebiloenguid, kus saate ka oma muret tekitava küsimuse esitada, et oskaksime just teid paremini aidata. Loengud on erivanuses laste vanematele.

Kui Sul on soov mõnel leongul osaleda – saada päring ning kirjuta, mis vanuses lapsega on tegemist ja milles seisneb mure.

Loe, mida lapsevanemad on koolis toimuvate loengute ja töötubade kohta öelnud

5/5

Anette: "Laps kiitis, et räägiti huvitavalt ja sai palju uusi asju teada. Soovitan teistele klassidele ka"
Kairit: “Margot kohe sobib lastega koos kokkama”
Sirli: “Ma olen väga rahul, et otsustasime klassiga Laste Kokakooli kooli kutsuda. Väga huvitavalt läbi viidud loeng. Lahe oli see, et pärast loengut said lapsed vitamiiniampsu ka!”

Minust ja Laste Kokakoolist

Tere! Saame tuttavaks! 

Mina olen Margot. Olen 3 lapse ema ning kirglik kokkaja. Naudin tööd lastega ning viin oma tunde läbi suure hoolivuse ja entusiasmiga. Olen Laste Kokakooli asutaja ja oman kokakooli läbiviijana kogemusi üle 6 aasta. Minu käe all on õppinud sadu ja sadu väikseid usinaid kokkajaid vanuses 2-15 aastat. Aastatega olen enda teadmisi ja oskusi täiendanud, et olla veelgi teadlikum juhendaja. Oman toitumisnõustaja ja -terapeudi tunnistust ning nõustan meeleldi peresid, kel toitumisega muresid. Laste Kokakoolis hoian au sees teadlikku ja tervislikku toitumist. Räägin lastele miks me midagi vajame ning mida toob kaasa liigtarbimine ja seda kõike lastele arusaadavas keeles. Armastan oma tööd. Tule Sinagi minuga kokkama!

Laste Kokakool
Laste Kokakool
Laste Kokakool

Kohtumiseni Laste Kokakoolis