Tervisliku toitumise loengud ja töötoad

Tervisliku toitumiseloengud ja töötoad koolides

Lapsed on väga vastuvõtlikud tervisliku toitumise infole kui seda tehakse neile arusaadavas keeles ja põnevalt.
Just seda pakubki Laste Kokakool!

Kutsu mind oma klassile külla ning räägin lastega põnevatel ja harivatel teemadel nagu näiteks vitamiinid, suhkrud, rasvad, pakendid ja pahad ained – seda kõike lastele arusaadavas keeles ja põnevalt. Tundi saab läbi viia koostöös õpetajaga näiteks inimeseõpetuse või tööõpetuse tunni raames, mis käsitleb ka tervislikku toitumist ja -eluviisi.

Vali sobiv pakett alljärgnevast valikust.

Tervis läbi toitumise ja liikumise

Loeng lastele ja noortele

Kestvus 45 min.
Tunnis käsitleme teemasid:

• Vitamiinid ja vikerkaarevärviline toit.
  • Suhkur ja toidus olev suhkur.
    Kuidas suhkur meie kehakaalu, meeleolu ja õppimisvõimet mõjutab. Mida teha, et oleksime terve päev heal tasemel!
  • Rasvad (sealhulgas loomne toit ja taimne toit).
  • Pakendid.
    Toon näidistena välja kahjulike magusainete ja E-ainetega maiused, mida leidub VÄGA PALJUDES lastele mõeldud maiustes ning mida tihti lapsed peale kooli iseseisvalt ostavad. Samuti on näidisena mõned head magusad tooted, mida soovitan lastele ning arutleme nendel teemadel.
  • Liikumise vajalikkus.
  • Vesi.

Tunni lõppedes ootab lapsi mõnus vitamiinitops erinevate puuviljade ja marjadega.
Lapsed saavad kaasa huvitavaid töölehti, mida ka kodus lõbus kasutada, et saadud info kinnistuks.

Tasu 150.-  (osalejate arvuga kuni 24 last. Iga järgnev laps 5.-)

Kooskokkamine kodundusklassis

Kestvus 45 min.
Kooskokkamine on lõbus viis kuidas lastele tutvustada häid valikuid toitumise osas. Valmistame koos kas tervisliku sooja roa, – suupisted või – magustoidu, mida üheskoos tunni lõppedes naudime või mida saavad lapsed päeva lõppedes ühisüritusel pakkuda.

Kooskokkamist saab kasutada ka näiteks koolis toimuvate eriürituste raames: klassiõhtu ettevalmistused, õpetajatepäeva üllatus, jõululaadale kokkamine, jõululõuna ettevalmistused, aastalõpupeo või -pikniku korraldamine.

Maksimum osalejate arv on 15 last (suuremad klassid saame jagada kaheks, 2x 45 min)

Tasu 150.-
*hind sisaldab laste juhendamist ja kõiki vajaminevaid tooraineid

Loe, mida lapsevanemad on kohta öelnud

5/5

Anette: "Laps kiitis, et räägiti huvitavalt ja sai palju uusi asju teada. Soovitan teistele klassidele ka"
Kairit: “Margot kohe sobib lastega koos kokkama”
Sirli: “Ma olen väga rahul, et otsustasime klassiga Laste Kokakooli kooli kutsuda. Väga huvitavalt läbi viidud loeng. Lahe oli see, et pärast loengut said lapsed vitamiiniampsu ka!”

Minust ja Laste Kokakoolist

Tere! Saame tuttavaks!

Mina olen Margot. Olen 3 lapse ema ning kirglik kokkaja. Naudin tööd lastega ning viin oma tunde läbi suure hoolivuse ja entusiasmiga. Olen Laste Kokakooli asutaja ja oman kokakooli läbiviijana kogemusi üle 6 aasta. Minu käe all on õppinud sadu ja sadu väikseid usinaid kokkajaid vanuses 2-15 aastat. Aastatega olen enda teadmisi ja oskusi täiendanud, et olla veelgi teadlikum juhendaja. Oman toitumisnõustaja ja -terapeudi tunnistust ning nõustan meeleldi peresid, kel toitumisega muresid. Laste Kokakoolis hoian au sees teadlikku ja tervislikku toitumist. Räägin lastele miks me midagi vajame ning mida toob kaasa liigtarbimine ja seda kõike lastele arusaadavas keeles. Armastan oma tööd. Tule Sinagi minuga kokkama!

Laste Kokakool

Kohtumiseni Laste Kokakoolis