Mitu korda nädalas tuleks süüa kala? Head ideed ja retseptid kalatoitudeks!

Mitu korda nädalas tuleks süüa kala?

Kala tuleks süüa 3 korda nädalas!

Okei – hea kui ka 2x nädalas sööte kala. 🐟
Mitu korda Sina nädalas kala sööd?
Olen sama küsinud lastelt kokakoolitundides ja paljud tunnistavad, et ei söögi iga nädal kala. Paljudele kala ka väga maitseb, aga pole kodudes harjumust kalatoite nii tihti teha. Me võtsime mõned aastad tagasi kodus otsuse, et iga nädal kindlasti mingi söödav kala tuleb koju tuua ja suht alati saame sellest siis 1-3 toidukorda lausa. Vahel see ka ununeb, aga üldjoontes oleme päris tublid. Kutsun teidki rohkem mõtlema sellele, et kala pisut tihedamini toidulauale jõuaks.

Mida teha, et see rohkem meeles püsiks?
👉 Tee poenimekirju!
Nii väldid emotsioonioste ja püsib paremini meeles, et ka kala tuleks nädalasse pikkida
👉 Neljapäev on kalapäev!
See on levinud lause ning püüa see lause oma ellu tuua
👉 Otsi välja mitmeid vahvaid kalaroogasid, mida sooviksid proovida teha. hoia need prindituna, retseptiraamatuna või lehele kirjutatuna köögis nähtaval. Soovitan ka pereliikmetelt uurida, mida nemad tahaksid kalatoitudest süüa.
👉 Kui on pereliikmeid, kes ei söö kala (sest väidetavalt ei maitse), siis see ei tähenda, et peaksite pere laualt kala likvideerima. Pakkuge kala ja kalatoite edasi. PROOVI ENNE KUI OTSUSTAD – kehtib nii laste kui täiskasvanute puhul!

Milliseid kalatoite pakkuda?

Novembri alguses tegime lastega üht väga mõnnat suupistet kalaga. Teate – seda sõid ja kiitsid ka need, kes ütlesid, et ei söö kala ja plaanisid isegi mitte maitsta 😁 Aga meil on head julgustamise oskused ja kokakooli keskkond on suurepärane uute maitsete proovimiseks 👍☺️

Lavash värske ja lõhega
1 Täistera lavashi plaat
200 g Merevaik murulauguga
Pool pikka kurki
1 paprika
6-7 rohelist lehtsalatilehte
U 100 g lõhe
Puhasta lõhe nahast ja luudest ning prae kergelt pannil heleroosaks, samal ajal tee katki pannilabidaga, lisa sutsuke soola. Määri merevaik lavashiplaadile. Pese ja haki kurk ja paprika väikesteks tükkideks ja laota ühtlaselt plaadile. Rebi rohelised lehed väiksemaks ja laota ühtlaselt plaadile. Nüüd laota ka lõhe tükid ühtlaselt plaadile.
Keera lavashirull pikemast otsast rulli.
Lõika u 3-5 cm jämedad viilud ning võite kohe nautida või asetada külmkappi.
Nii lihtne ja nii hea ning väike amps kala ka kõhus! 🐟♥️

Mida veel kalast võiks valmistada?
🐟 Pasta kalaga
🐟 Salat kalaga
🐟 Lihtsalt leivale panna
🐟 Paneeritud kala, praetud kala, ahjukala
🐟Riisi-köögiviljavok kalaga
🐟 Kalapirukas
Sa võid ükskõik millise toidu välja mõelda ja lisada või asendada liha kalaga!

Head küpsetamist!

Su lapsele meeldib kokata?

Kingi talle Laste Kokakooli e-kokakooli pakett:
Vali enda lapsele sobiv vanusegrupp, keerame käised üles, peseme käed ja hakkame pihta

Klientide tagasiside e-kokakoolile:

Eveli: “Väga põnevad retseptid”

Katri: “Laps saab kenasti iseseisvalt hakkama”

Maarja: “ E-kokakooli retseptid toovad meie lauale mõnusat vaheldust”