Miks ei tohi magusaga liialdada! Lihtne õpetlik video lastele

Ära liialda magusaga

Kuidas lapsele selgitada, miks ei tohi magusaga liialdada?

Mida toob kaasa magusaga liialdamine.

 

Veres on suhkur, mis mõjutab meie enesetunnet, energiat ja ka õppimis- ning töövõimet. Ületarbimine mõjutab lisaks ka meie kehakaalu. Et me end terve päev hästi tunneksime, siis peab suhkru tase kehas (ehk veresuhkur) olema tasakaalus.

Süsivesikuid on paljudes toitudes, näiteks teraviljatoodetes, piima toodetes, ka juur- ja köögiviljades ning  puuviljades. Kõige enam on suhkruid siiski lisatud kujul:

  • Mahla- ja karastusjoogid
  • Magustatud piimatooted näiteks kohuke, kreemid, jäätis jne
  • Saiakesed, tordid, koogid, küpsised, krõbuskid
  • Kommid

Kui me vähendame liigseid  lisatud suhkruga tooteid ülalt loetelust, siis tulemus on juba märkimisväärne.

Kuidas aga lapsele suhkrute liigtarbimist seletada? Mis paneb neid mõtlema, et viie kommi asemel äkki võtan siiski ühe? Siin tulen mina appi.

Vaadake kogu perega minu videot (lisan juurde, et lastele on sõna “süsivesik” liiga keeruline, seega võtan laste jaoks kõik kokku “suhkru” nime all) ning tuletage seda aegajalt endile meelde.

Mis juhtub meie kehaga kui liialdame magusaga:

Eelistage puuvilju

Ootan kõiki e-kokakooli!


Laste Kokakool on teinud lastele vastavalt vanusegruppidele põnevaid videoretsepte. Vali enda lapsele sobiv vanusegrupp, keerame käised üles, peseme käed ja hakkame pihta!

Minust ja Laste Kokakoolist

Tere! Saame tuttavaks! 

Mina olen Margot. Olen 3 lapse ema ning kirglik kokkaja. Naudin tööd lastega ning viin oma tunde läbi suure hoolivuse ja entusiasmiga. Olen Laste Kokakooli asutaja ja oman kokakooli läbiviijana kogemusi üle 5 aasta. Minu käe all on õppinud sadu ja sadu väikseid usinaid kokkajaid vanuses 2-15 aastat. Aastatega olen enda teadmisi ja oskusi täiendanud, et olla veelgi teadlikum juhendaja. Oman toitumisnõustaja ja -terapeudi tunnistust ning nõustan meeleldi peresid, kel toitumisega muresid. Laste Kokakoolis hoian au sees teadlikku ja tervislikku toitumist. Räägin lastele miks me midagi vajame ning mida toob kaasa liigtarbimine ja seda kõike lastele arusaadavas keeles. Armastan oma tööd. Tule Sinagi minuga kokkama!

Laste Kokakool

LIITU UUDISKIRJAGA

Armas lapsevanem! Liitu uudiskirjaga ja saad esimesena teada, kui Laste Kokakool:
* avab uued kokakooli grupid
* pakub uusi e-kokakooli pakette
* on avanud suvelaagrisse registreerumise
* jagab tasuta kasulikku ja huvitavat infot
Laste Kokakool saadab uudiskirju maksimaalselt kord kuus.