Mõnusad maitsvad aedoad – tasuta videoretsept lastele

aedubade retsept

Kuidas valmistada lastele maitsvaid aedubasid?

Aedubade retsept - Miks ja kui tihti tuleks süüa kaunvilju?

Kas te teate, mitu korda nädalas oleks kasulik ja vajalik süüa kaunvilju? Kaunviljadeks on herned, kikerherned, oad, läätsed. Nende valik tänapäeval on üsna lai ning samuti leiab väga palju häid retsepte, mida neist teha. Neid saab kasutada idandatult, suppides, praadides, vokkides, salatites, teha määrdeid ning kotlette ja palju muud põnevat.

Kaunviljades on rikkalikult kiudaineid, mis toetavad meie soolestikus elavaid baktereid. Need omakorda mõjutavad meie immuunsust, kolesteroolitaset ja ka meeleolu. Lisaks leidub kaunviljades palju häid vitamiine ja mineraalaineid.

Kaunvilju tuleks süüa mitu korda nädalas!
Mitu korda nädalas teie peres on kaunviljad menüüs?

Kui alustate kaunviljadega sõprust ja püüate leida erinevaid vahvaid viise, kuidas need oma menüüsse tuua, siis soovitan hoida eri kaunviljad lahus ning samuti kogustega mitte kohe liialdada. Esialgu ei ole kõht harjunud nendega ning võib tekkida puhitust. Kõht aga harjub ning peagi olete sõbrad ning keha ja head kõhubakterid tänavad 🙂

Mina aga valmistasin teie lastele ühe videoretsepti, mille järgi nad saavad valmistada imemaitsvaid aedubasid. Ma kasutasin Härmavilja aedube. Proovige järgi ja andke mullegi teada kuidas maitsesid!

Mõnusat kokkamist!

Mõnusad ja maitsvad aedoad

Valmistamiseks vajad:

400 g aedubasid (näiteks Härmavili)
1 tl himaalajasoola
1 tl küüslaugupulbrit
1 spl riivleiba
2 spl riivjuustu (parmesanilaadset)
1 spl õli

Head kokkamist kõigile!

Videoretsept lastele - aedube valmistamine

Laste Kokakool aedoad

Tee nii:

Vala pannile 1 spl õli ning kuumuta pann.

Kui pann on kuum, vala peale aedoad ning prae paar minutit. Lisa 1 tl himaalajasoola ning 1 tl küüslaugupulbrit. Prae umbes 8-10 minutit, samal ajal segades. Keera pliit kinni. Lisa pannile 1 suur spl riivleiba ning 2 suurt spl väikse riiviga riivitud riivjuustu ning sega.

Sinu maitsvad oad ongi valmis!

Ootan kõiki e-kokakooli!

Laste Kokakool on teinud lastele vastavalt vanusegruppidele põnevaid videoretsepte. Vali enda lapsele sobiv vanusegrupp, keerame käised üles, peseme käed ja hakkame pihta!

Mina olen Margot. Olen 3 lapse ema ning kirglik kokkaja. Naudin tööd lastega ning viin oma tunde läbi suure hoolivuse ja entusiasmiga. Olen Laste Kokakooli asutaja ja oman kokakooli läbiviijana kogemusi üle 5 aasta. Minu käe all on õppinud sadu ja sadu väikseid usinaid kokkajaid vanuses 2-15 aastat. Aastatega olen enda teadmisi ja oskusi täiendanud, et olla veelgi teadlikum juhendaja. Oman toitumisnõustaja ja -terapeudi tunnistust ning nõustan meeleldi peresid, kel toitumisega muresid. Laste Kokakoolis hoian au sees teadlikku ja tervislikku toitumist. Räägin lastele miks me midagi vajame ning mida toob kaasa liigtarbimine ja seda kõike lastele arusaadavas keeles. Armastan oma tööd. Tule Sinagi minuga kokkama!